مقالات جدید

برای اطلاع از مقالات جدید در حوزه کشاورزی و باغبانی اینجا کلیک نمایید .

اطلاعات بیشتر

آموزش

در این بخش میتوانید آموزشهای لازم را در زمینه های مختلف کشاورزی ، باغبانی و ... فرا گیرید.

اطلاعات بیشتر

لیست پارک ها و باغ های شهر کرمان

در این بخش به معرفی پارک ها و باغ های شهر کرمان پرداخته شده است .

اطلاعات بیشتر

در بیست‌ونهمین ایستگاه پویش «افتتاح» شهرداری کرمان؛
۱۵ کیلومتر از شبکه انتقال آب خام در شهر کرمان به بهره‌برداری رسید/ افزوده‌شدن ۱۱۸ کیلومتر به شبکه آب خام شهر در این دوره از مدیریت شهری

ظهر امروز در بیست‌و‌نهمین هفته از پویش «افتتاح» شهرداری کرمان با شعار «هر هفته یک افتتاح»، پروژۀ خطوط انتقال آب خام شهر کرمان به حوضچۀ ذخیرۀ آب پردیسان قائم(عج)، به بهره‌برداری رسید.
به گزارش کرمان‌آنلاین، در این پروژه که به‌منظور احیای پردیسان قائم(عج) و تأمین آب این منطقه و آرامستان جدید، به بهره‌برداری رسید، دو خط لوله به طول ۱۵ کیلومتر از بلوار «۲۲ بهمن» در منطقه چهار و از بلوار «بلد‌الامین» در منطقه یک به پردیسان قائم(عج) با انتقال ۴۰ لیتر آب در ثانیه و هزینه‌ای بیش از چهار میلیارد و 600 میلیون تومان اجرا شد.
شهردار کرمان در حاشیۀ این آیین که با حضور رییس و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر و تعدادی از مدیران شهری برگزار شد، گفت: برای رسیدگی، مراقبت و سرکشی و تأمین آب و آبیاری مورد نیاز پردیسان قائم(عج)، با مشکل کمبود نیروی انسانی مواجه بودیم که با واگذاریِ کار به بخش خصوصی در قالب قرارداد مشخص و با کمک نیروهای مستقل آن‌ها، مشکل مرتفع شده است.
سیدمهران عالم‌زاده افزود: تأمین آب پردیسان قائم(عج)، با انتقال آب از چاه‌هایی که در شهر وجود داشت، به دریاچۀ ذخیرۀ آب، دغدغۀ ما بود که این مشکل نیز حل شد.
وی ادامه داد: خوشبختانه امروز با بهره‌برداری از خطوط انتقال آب خام به سمت پردیسان قائم(عج)، ۱۱۸ کیلومتر به شبکۀ آب خام کرمان افزوده شد.
شهردار کرمان گفت: در سنوات قبل حدود ۲۷۵ کیلومتر خط انتقال آب اجرا شده بود، اما در سه‌سال اخیر و این دورۀ مدیریت شهری، ۱۱۸ کیلومتر به شبکه آب خام شهر کرمان افزوده شده که این رقم ۴۳ درصد کاری است که در سنوات گذشته انجام شده است.
عالم‌زاده بیان کرد: آبِ مجموعۀ چاه‌هایی که در سطح شهر وجود داشتند و نمی‌توانستیم به جاهای دیگر منتقل کنیم، از طریق این شبکه به پردیسان قائم(عج) منتقل شده و تعدادی از فضاهای سبز مسیر هم که از آب شرب برای آبیاری آن‌ها استفاده می‌شد، به شبکۀ آب خام متصل شدند.
وی از حفاریِ چهار چاه جدید نیز خبر داد و گفت: آب این تعداد چاه نیز به این شبکه اضافه خواهد شد تا برخی دیگر از پارک‌ها هم که با استفاده از آب شرب، آبیاری می‌شوند، به‌طور تدریجی از این طریق آبیاری شوند.
شهردار کرمان با بیان اینکه براساس اعتبارات قدیم، حدود ۳۰ میلیارد تومان برای اجرای این خطوط هزینه شده است، گفت: اگر در حال حاضر می‌خواستیم این کار را انجام دهیم، به بیش از ۶۰ میلیارد تومان بودجه نیاز داشتیم.
عالم‌زاده افزود: با انتقال آب خام، از منابع آبی پایدار به‌صورت بهینه استفاده می‌شود و کیفیت آب آبیاری فضای سبز نیز افزایش می‌یابد.
شهردار کرمان تهدید دیگر برای پردیسان قائم(عج) را وجود آرامستان در جوار این جنگل دست‌کاشت دانست و گفت: اگرچه آرامستان در محدودۀ جنگل قرار ندارد، اما با پیشروی و گسترش آن، به زمین‌های آزاد جنگل ورود پیدا می‌کرد و مسأله‌ساز می‌شد؛ بنابراین، تصمیم گرفتیم از زمین‌های آزاد برای توسعۀ جنگل استفاده شود و دفن اموات به آرامستان جدید منتقل گردد.
عالم‌زاده افزود: به همین دلیل آرامستان جدید را راه‌اندازی کردیم که به‌زودی با دفن اموات در آرامستان جدید، این مشکل نیز برطرف خواهد شد.
وی با بیان اینکه با این حال، باید برای پردیسان قائم(عج) و محدودۀ اطراف آن، مشاور انتخاب شود تا طرح بلندمدتی برای آن در نظر بگیرد، گفت: باید از ظرفیت گردشگری این منطقه به‌طور مطلوب استفاده شود.
شهردار کرمان افزود: در حال حاضر، پارک گردشگری در محدودۀ پردیسان قائم(عج) طراحی شده که می‌تواند پیوند خوبی با طرحِ پردیسان قائم(عج) داشته باشد و این منطقه را به نقطۀ گردشگری جنوب‌شرق کشور تبدیل کند.

تکمیل لوله‌گذاری شهرک‌های «خواجو»، «شهید مطهری» و «شهید ایرانمنش»
معاون خدمات شهری شهردار کرمان نیز در حاشیۀ این آیین، یکی از مشکلات شهر کرمان را آبیاری فضای سبز آن دانست و گفت: برای تأمین آب مورد نیاز فضای سبز شهر کرمان، به ایجاد یک شبکه و لوله‌گذاری نیاز بود.
رامین امیرمداح افزود: اتفاق خوب و اصولی که در این دوره با تدبیر مهندس عالم‌زاده رقم خورد، این بود که خریدهای عمده را در شهرداری مرکز متمرکز کردند؛ بنابراین، رقم‌های خرید افزایش یافت و کارخانه‌ها برای فروش کالاهای خود به صحنه آمدند.
وی با بیان اینکه پس از خرید، مصالح مورد نیاز در اختیار مناطق شهری قرار گرفت، گفت: در همین راستا یکی از اقداماتی که انجام شد، خرید لوله برای توسعۀ شبکۀ آب خام شهر کرمان بود که این کار نه‌تنها برای لوله‌گذاری به سمت پردیسان قائم(عج) فایده داشت که لوله‌گذاری شهرک‌های «خواجو»، «شهید مطهری» و «شهید ایرانمنش» نیز تکمیل شد.
معاون خدمات شهری شهردار کرمان با اشاره به ۱۱۸ کیلومتر لوله‌گذاری برای تکمیل شبکۀ آب خام شهر کرمان گفت: در سه‌سال اخیر به میزانی که در سنوات گذشته وجود داشته، مجدد لوله‌گذاری و به شبکۀ آب خام اضافه شده است.
امیرمداح افزود: نتیجۀ مطلوبِ دیگرِ این اقدام، استفاده از آب خام به جای آب شرب در آبیاری پارک‌های مسیر لوله‌گذاری است که با توجه به کمبود آب، کار درستی نبود که تاکنون انجام می‌شد؛ ضمن اینکه کم‌آبی، باعث خشکی درختان و فضای سبز هم می‌شد که با استفاده از آبیاری آب خام، این مشکلات نیز مرتفع شد.

تاکنون، ۱۱۸ هزار متر به شبکۀ آب خام شهر کرمان افزوده شده است
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان نیز در حاشیۀ این آیین با اشاره به لوله‌گذاری و انتقال آب خام از مناطق یک و چهار با همکاری شهرداری‌های این دو منطقه گفت: امروز خطوط انتقال آب خام به سمت مجموعۀ پردیسان قائم (عج) به طول ۱۵ کیلومتر به بهره‌برداری رسید.
یدالله علیزاده، به وسعت بالای مجموعۀ پردیسان قائم(عج)، آرامستان جدید و پارک در دست ساخت گردشگری اشاره کرد و افزود: با توجه به افزایش دورۀ آبیاری پردیسان قائم(عج) و خشک شدن چاه‌های آب اطراف مسجد صاحب‌الزمان(عج)، لازم بود آب کافی به این مجموعه انتقال یابد که مقرر شد آب مازاد از منطقۀ یک و چهار به پردیسان قائم(عج) منتقل شود.
وی با بیان اینکه با انتقال آب مازاد از طریق شبکۀ آب خام، مشکل کمبود آب پردیسان قائم(عج) برطرف خواهد شد، خاطرنشان کرد: با این اقدام، آب مورد نیاز پارک گردشگری و آرامستان جدید نیز تأمین می‌شود.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان، از لوله‌گذاری از سمت دریاچۀ بلدالامین تا دریاچۀ ذخیره آب پردیسان قائم(عج) در منطقه یک شهری، خبر داد و افزود: در حال حاضر، از منطقه یک ۱۵ لیتر آب در ثانیه منتقل می‌شود که با راه‌اندازی چاه پارک «دانشجو»، این میزان به ۲۵ تا ۳۰ لیتر آب در ثانیه افزایش می‌یابد.
وی ادامه داد: در منطقه چهار نیز از سمت بلوار «۲۲ بهمن» و میدان «پژوهش» تا دریاچۀ ذخیرۀ آب پردیسان قائم(عج)، لوله‌گذاری شده که ۳۵ تا ۴۰ لیتر آب در ثانیه به دریاچۀ پردیسان قائم(عج) منتقل می‌شود.
علیزاده یادآور شد: علاوه بر انتقال آب به مجموعۀ پردیسان قائم(عج)، فضای سبز واقع در این مسیر که پیش از این با تانکر آبیاری می‌شد، به این شبکه متصل می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: خرید لوله‌های موردنیاز جهت اجرای این پروژه، حدود ۴۶ میلیارد ریال هزینه دربر داشته است.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیان کرد: از اواسط سال ۱۳۹۶ تاکنون، ۱۱۸ هزار متر به شبکۀ آب خام شهر کرمان افزوده شده که این میزان حدود ۴۲.۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

سر خط خبرها

 • آماده‌سازی پردیسان قائم(عج) و گلزار شهدا برای اربعین حسینی(ع)

  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خبر داد: آماده‌سازی پردیسان قائم(عج) و گلزار شهدا برای اربعین

  Read More
 • ضرورت چاره‌اندیشی جهت تأمین آب پایدار برای فضای سبز شهر کرمان

  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان: ضرورت چاره‌اندیشی جهت تأمین آب پایدار برای فضای سبز شهر

  Read More
 • جمع‌آوری حدود 300 انشعاب آب شُرب در پارک‌ها

  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خبر داد: جمع‌آوری حدود 300 انشعاب آب شُرب در پارک‌ها

  Read More
 • دوره آبیاری مجموعه «پردیسان قائم(عج)» به تعادل رسید

  با پیگیری شهردار کرمان و انعقاد دو تفاهم‌نامه؛ دوره آبیاری مجموعه «پردیسان قائم(عج)» به تعادل رسید مدیرعامل سازمان سیما، منظر

  Read More
 • فضاسازی شهر در ایام ماه محرم/ نصب هشت اِلمان محرمی

  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خبر داد: فضاسازی شهر در ایام ماه محرم/ نصب هشت

  Read More
 • پیگیری برای بازگرداندن سهم شهرداری از پساب فاضلاب شهری

  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری خبر داد: پیگیری برای بازگرداندن سهم شهرداری از پساب فاضلاب شهری

  Read More
 • بهسازی و تقویت روشنایی پردیسان «قائم(عج)»

  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری خبر داد: بهسازی و تقویت روشنایی پردیسان «قائم(عج)» مدیرعامل سازمان سیما،

  Read More
 • نصب مجسمه «ناظم‌الاطبا» در چهارراه «سمیه»

  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری خبر داد: نصب مجسمه «ناظم‌الاطبا» در چهارراه «سمیه» مدیرعامل سازمان سیما،

  Read More
 • توزیع نهال ریشه‌ای تولیدی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری

  توزیع نهال ریشه‌ای تولیدی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری

  Read More
 • بیش از 4000 اصله درخت بین شهروندان توزیع شد

  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان: بیش از 4000 اصله درخت بین شهروندان توزیع شد مدیرعامل

  Read More
 • کِشت بهاره با یک میلیون و 500 هزار نهال فصلی

  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خبر داد: کِشت بهاره با یک میلیون و 500 هزار

  Read More
 • ثبت درخواست کاشت درخت «محله سبز»

  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان اعلام کرد:ثبت درخواست کاشت درخت «محله سبز» مدیرعامل سازمان سیما،

  Read More
 • جهش شهرداری کرمان در تأمین حداکثری گل‌وگیاه مورد نیاز شهر کرمان

  جهش شهرداری کرمان در تأمین حداکثری گل‌وگیاه مورد نیاز شهر کرمان مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری

  Read More
 • هرس زمستانۀ درختان شهر کرمان

  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری خبر داد:هرس زمستانۀ درختان شهر کرمان مدیرعامل سازمان سیما، منظر و

  Read More
 • جابه‌جایی درختانِ مسیری پروژه‌های عمرانی شهر به شیوه قالب‌بندی

  جابه‌جایی درختانِ مسیری پروژه‌های عمرانی شهر به شیوه قالب‌بندی مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان، از

  Read More
 • آفت‌زدگی و خطرساز بودن، دلیل قطع درختان «نارون» خیابان «والفجر»

  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمان خبر داد:آفت‌زدگی و خطرساز بودن، دلیل قطع درختان «نارون» خیابان «والفجر»

  Read More
 • لایروبی ۱۰۰ هکتار از فضای سبز جنگل قائم(عج)

  مدیرعامل سازمان سیما‌، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خبر داد:لایروبی ۱۰۰ هکتار از فضای سبز جنگل قائم(عج) مدیرعامل سازمان

  Read More
 • گلزار شهدا آماده برگزاری مراسم سالگرد شهادت سردار دل‌ها

  گلزار شهدا آماده برگزاری مراسم سالگرد شهادت سردار دل‌ها مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان، از

  Read More
 • آماده‌سازی «گلزار شهدا» برای دومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها

  مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خبر داد:آماده‌سازی «گلزار شهدا» برای دومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها

  Read More
 • جابه‌جایی موفقیت‌آمیز درختان در پروژه‌های عمرانی به شیوه قالب‌بندی

  جابه‌جایی موفقیت‌آمیز درختان در پروژه‌های عمرانی به شیوه قالب‌بندی مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان، از

  Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26

مدیرعامل

مهندس یدالله علیزاده

 

ورود کابران

حاضرین در سایت

ما 259 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top